Uzman: Mart’ta Shiba Inu Yerine Bu 2 Altcoin’e Bakın!

telegram

Shiba Inu yerine Mart radarına alınabilecek 2 altcoin

Mart ayında, Shiba Inu’ya nazaran göz çarpan altcoin projelerinden biri Avalanche (AVAX). AVAX, 2 Mart itibariyle, piyasa değerine göre (20,6 milyar dolar) en büyük 10. kripto para birimi koltuğuna yerleşti. Avalanche, akıllı sözleşme odaklı Blockchain ağı olup, iki taraf arasındaki bir sözleşmenin müzakeresini kolaylaştırır, doğrular ve ekonomik işlem ücretleri sunar. Avalanche’ın yeteneklerinden biri de hızıdır. Kendine has konsensus mekanizması sayesinde para, veri veya dosya göndermek iki saniye gerçekleşir ve rakiplerine göre oldukça ucuzdur. Bunu, işlem kesinliğinin (finality) sırasıyla ortalama 60 dakika ve altı dakika olduğu ödeme odaklı Bitcoin (BTC) veya Ethereum ile karşılaştırabilirsiniz.

kripto para robotu
Mart'ta Shiba Inu Yerine Bu 2 Altcoin'e Bakın!

Bu arada, son dApp protokol geliri verileri geliştiricilerin giderek Avalanche ağını tercih ettiğini gösteriyor. TokenTerminal.com’a göre Avalanche, son 90 gün içinde 41.6 milyon dolar dApp protokolü geliri getirdi. Ancak son 30 gün içinde elde edilen 17,6 milyon dolara dayanarak, üç aylık çalışma oranı şimdi 53 milyon dolara yakın.

IOTA (MIOTA)

Analist Sean Williams’a göre Mart ayında Shiba Inu yerine güvenle satın alınabilecek ikinci altcoin IOTA (MIOTA). IOTA, yalnızca 2,2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile az kullanılan bir kripto para birimi. IOTA’nin özelliği, ağının benzersizliği ve verimliliği ile pratik, gerçek dünya uygulamalarına sahip olması. Bu yeteneklerini, her yeni işlemin önceki iki işlemi onaylamasını gerektiren yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik işlemcisi “Tangle” ile gerçekleştiriyor.

Shiba Inu Yerine Bu 2 Altcoin'e Bakın!
kripto para