Pazar öncesi en büyük hamleleri yapan hisse senetleri: GoDaddy, Apple, Cigna ve diğerleri

telegram

Zilden önce manşetlerde bulunan şirketlere göz atın:

kripto para robotu

Havayolu hisseleri – Büyük havayolları, personel sorunları nedeniyle hafta sonu iptallerinde yaşanan artışın ardından hisselerinin ön pazarda düştüğünü gördü. United Airlines (UAL) %1.8 düştü, American Airlines (AAL) %1.4 düştü, Delta Air Lines (DAL) %1 düştü ve Southwest (LUV) %1.5 düştü.

Kruvaziyer hattı stokları – Büyük yolcu gemilerinin stokları, geçtiğimiz hafta, tarafından işletilen gemilerde meydana gelen üç Covid-19 salgınının ardından piyasa öncesi ticarette düştü. Karnaval (CCL) ve Royal Caribbean (RCL). Karnaval ön pazarda %2.2, Royal Caribbean ise %1.9 ve Norveç Cruise Line Holdings (NCLH) %1.6 düştü.

GoDaddy (GDDY) – Wall Street Journal’ın aktivist yatırımcı Starboard Value’nun internet alan adı kayıt şirketinde %3.9 hisse aldığını bildirmesinin ardından GoDaddy piyasa öncesi eylemde %6.5 arttı.

Apple (AAPL) – Apple, şirketin rekabet yasalarını çiğnediğini ve Apple’ın App Store ödeme politikalarında değişiklik yapılmasını emrettiğini söyleyen Hollanda’daki en iyi rekabet düzenleyicisi tarafından alıntılandı. Apple, karara itiraz edeceğini söyledi.

Cigna (CI) – Bir SEC dosyasına göre, sigortacı 2021 ve 2022 kazanç kılavuzunu yaklaşan yatırımcı toplantılarında yeniden teyit edecek. Cigna, 2021’de hisse başına en az 20.35 ABD doları tutarında düzeltilmiş kazanç bekliyordu ve 10 için en az %2022’luk bir büyüme öngördü.

modern (MRNA) – Financial Times’ta yer alan bir rapora göre ilaç üreticisi, şirketin aşı teknolojisini daha yoksul ülkelere açması yönündeki hissedar önerisiyle mücadele ediyor. Teklif, Moderna’yı, aldığı devlet mali desteğinin miktarı ışığında fiyatlarının neden bu kadar yüksek olduğunu açıklamaya çağırıyor. Moderna ön pazarda %2 düştü.

Avis Bütçesi (CAR) – Araba kiralama firmasının hisseleri, Perşembe günü %2.6’lik kazancın ardından piyasa öncesi ticarette %3.2 arttı. Seyahat firması Kayak’a göre, ortalama günlük kiralama fiyatları günlük 81 dolardır. Bu, bir yıl öncesine göre %31 arttı.

Didi Küresel (DIDI) – Financial Times’ın Çin merkezli araç çağırma şirketinin çalışanların hisseleri belirsiz bir süre için satmasını engellediğini bildirmesinin ardından Didi ön piyasada %1.3 düştü. Bu, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki listeden çıkarılma hareketini takip ediyor.

kripto para