NFT Oyun Devrimi: Edensol Projesinin Solana Tabanlı Metaverse’ü!

telegram

Non-fungible token’lar (NFT’ler), oyun sektörü için en çok tercih edilen uygulama haline geldi. Nedeni ise basit: NFT’ler, mülkiyeti Blockchain’de kayıtlı olan ve benzersiz ve özel bir dijital sanat eseri, resim, video veya oyun içi araca karşılık gelen bir varlık biçimidir. Bu, oyuncuların ilk kez yetenekleriyle (oynayarak kazanılan oyun) sonunda para kazanabilecekleri ve metaverse’lerin oyun öğelerini (karakterler, aksesuarlar ve hatta sanal arazi) gerçek dünya değerine sahip takas edilebilir varlıklara dönüştürebileceği anlamına geliyor.  Edensol, bu tarz bir proje ile öne çıkıyor.

kripto para robotu

NFT’lerin popülaritesi devam ediyor

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, NFT oyunları baş döndürücü bir büyüme dönemi yaşıyor – daha fazlası da gelecek:

  • Önde gelen NFT metaverse’ü olan Axie Infinity, 2021’de NFT satışlarında 3 milyar dolar elde etti ve günlük 2 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.
  • NFT’lerle ödüller kazanmanıza izin veren 800’den fazla Blockchain tabanlı video oyunu var.
  • Bir anket, ABD ve Birleşik Krallık’taki 197 oyun geliştiricisinin %58’inin Blockchain teknolojisini kullanmaya başladığını söylerken, %47’sinin oyunlarına NFT’leri dahil etmeye başladığını gösterdi.
  • Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, P2E oyunlarının beş yıl içinde oyun pazarının yüzde 90’ını oluşturacağını tahmin ediyor.
  • Yalnızca Aralık 2021’de NFT metaverse arazilerinde 300 milyon dolardan fazla satıldı.
Bu Metaverse Coin, Ortaklık Duyurusu Yaptı

Dahası, NFT’lerin metaverse’lere uygulanması (2030 yılına kadar 1.54 trilyon dolara varan bir sektör) Bloomberg tarafından “kripto, oyun ve kapitalizmin kesiştiği yer” ve potansiyel olarak internet devriminden daha büyük bir olay olarak etiketlendi. Yeni bir NFT metaverse oyunu, güçlü gelecek trendlerinin bu yakınsamasını sürmek için mükemmel bir şekilde konumlandırılmıştır: Edensol. Litvanya’nın Golem House oyun stüdyosu tarafından geliştirilen bu yenilikçi oyun, bilgili NFT yatırımcılarını, acemi oyuncuları ve Path of Exile ve Diablo 3 gibi on milyonlarca oyun meraklısını çekmek için tasarlandı.

Edensol: Yeni bir NFT metaverse oyunu

Edensol’ün arkasında dört güçlü element vardır:

  • Güçlü oynanış: Görevler, Kahramanlar, Canavarlar… ve çok daha fazlası. Edensol oyuncuları, heyecan verici görevlerde olağanüstü yaratıklarla savaşan ya da üstünlük için birbirleriyle savaşan, NSOL tokenlarını (platformun yerel kriptosu) kazanan ve ödül olarak ek NFT’ler alan Büyücüler, Savaşçılar veya Koruculardır.
  • Değerli ve eşsiz NFT’ler: NFT’ler, Edensol dünyasındaki her benzersiz karakterin, özel aksesuarların ve arazi parsellerinin şeklini alır. NFT’ler, savaşlar/turnuvalar kazanılarak kazanılabilir veya NSOL’lerle satın alınabilir – ve aynı zamanda Edensol pazarında veya OpenSea veya Mintable gibi büyük NFT borsalarında da aynı kolaylıkla satılabilir. Edensol, koleksiyoncular ve oyuncular için uzun vadeli değer yaratmak için periyodik olarak sınırlı sayıda NFT’ler yayınlayacak.
  • Loncalar: Loncalar, toprakları işgal etmek ve nadir NFT’ler için savaşmak için bir araya gelen ve NSOL tokenlarını kullanan oyunculardır. Lonca üyeleri arazi gelirlerinden elde edilen kazançları paylaşır ve diğer Loncalardan diğer bölgelere baskın yapabilir – değerli bir sanal arazi NFT imparatorluğu inşa edebilir.
Edensol Projesinin En Popüler Metaverse Oyunu Olmasının 4 Nedeni!
  • Solana Edge: Edensol, üç basit nedenden dolayı Solana Blockchain’i üzerine inşa edildi – inanılmaz hız, inanılmaz derecede düşük maliyetler ve benzeri görülmemiş ölçeklenebilirlik. Solana yalnızca saniyede 710.000 işlemi işleyebilmekle kalmıyor, aynı zamanda 0.0001 dolar gibi düşük bir maliyetle sunuyor. Bu, gas ücretlerine ek olarak NFT ticareti için yüzde 2.5 ila yüzde 5’lik Ethereum tabanlı borsa ücretiyle karşılaştırılır. Ek bir artı, Solana’nın günlük 2 milyar doların üzerinde işlem gören aşırı likiditesidir. Sonuç olarak, Edensol oyuncuları istedikleri kadar NFT’yi, istedikleri sıklıkta ve neredeyse hiçbir ücret ödemeden satın alabilir ve takas edebilirler. Bu, Edensol oyun metaverse’ünün en başından itibaren hızla büyüyebilmesini sağlamak için mükemmel bir kurulumdur.

Edensol, oyuncular, koleksiyoncular ve yatırımcılar için benzersiz bir oyunu NFT’lerin tüm avantajlarıyla birleştirerek oyun dünyasında bir iz bırakmayı hedefliyor. NFT’lerin patlaması ve metaverse’lerin oyun sektörünün yeni sınırı haline gelmesiyle Edensol, token satışını mükemmel bir zamanda başlatmaya hazırlanıyor. Hedef basit: zamanımızın bir sonraki lider, tartışmasız ve dünya çapında tanınan NFT metaverse’i olmak.

kripto para