Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Kripto Para Toplantısı! İşte Detaylar

telegram

Türkiye’de kripto para birimlerine yönelik çıkarılacak yasa, yatırımcılar tarafından merakla bekleniyor. Bu amaçta devlet yetkilileri, uzmanların görüşlerini almaya çalışıyor gibi görünüyor. Dün, bir uzman topluluğu, Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdür Dr. Ertürk’ü ziyaret ederek yasaya yönelik görüşlerini paylaştı.

kripto para robotu

Türkiye’deki kripto para yasasına yönelik görüşmeler sürüyor

Bu konuya yönelik bir toplantı yapıldı. Dün ise, uzmanlar ve devlet yetkilileri, ikinci kere toplandı. Toplantıya katılanlar arasında Blockchain Danışmanı Devrim Danyal, Gazeteci Erkan Öz, analist Kamile Uyar, Öğretim Görevlisi Tansel Kaya, Avukat Sima Baktaş, Dr. Vedat Güven, Öğretim Görevlisi Nurullah M. Dündar, Avukat Elçin Karatay, Volkan Korkmaz ve analist Crypto Kemal bulunuyordu.

Ziyarete yönelik düşüncelerini aktaran Crypto Kemal, Twitter hesabı üzerinden “Bugün Hazine Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kamb. G.Müd. Dr. Hakan Ertürk’ü ziyaret edip kripto para yasa tasarısı ile ilgili önerilerimizi belirttik, tasarı netleşmiş değil ancak yasanın öncelikli olarak yatırımcıyı korumaya yönelik olması için çalışma yaptıklarını belirttiler,” ifadelerini kullandı. Erkan Öz ise “Kripto yasa tasarısı hakkında görüşlerimizi aktardık. Karşılıklı fikir alışverişi yaptığımız verimli bir toplantı oldu,” dedi. Nurullah M. Dündar ise, konu başlıklarını daha detaylı olarak paylaştı.

Dündar’ın paylaşımına göre “kripto varlık yatırımcılarının korunmasının öncelik olduğu, teknolojik gelişimi destekleyecek bir çalışma yapılması gerekliliği, oluşturulacak düzenleme ile yabancı yatırımcıların ülkemize yöneleceği, Blockchain projelerine destek verilmesinin önemi, sınırlayıcı olmayan, daha özgürlükçü ama denetlenebilen bir çalışmanın yapılması” konuların devlet yetkililerine aktarıldı. Son olarak bu tasarının hareketli dijital dünyaya uyum sağlayacak bir tasarı olması ve bunların ardından ülkemizin Blockchain merkezi olabileceği iletildi.

kripto para