Fiyat Tahminleri: BTC, ETH, BNB ve XRP Analiz! Grafik Yorumları!

telegram

Bitcoin ve çoğu büyük altcoin, yaşanan aşırı satış dalgasından ciddi anlamda etkilenerek temel destek seviyelerine gevşedi. Bugün ise en popüler altcoinler ve Bitcoin’i ele alarak yatırımcıları bekleyen muhtemel fiyat hareketlerini inceleyeceğiz.

kripto para robotu

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) ve ABD hisse senedi piyasaları, Federal Rezerv’in Aralık ayındaki FOMC toplantısından alınan ve üyelerin Fed’in faiz oranlarını erken yükseltmeye başladıktan sonra bilanço azaltılmasının başlamasını beklediğini gösteren tutanaklara olumsuz tepki vererek keskin bir düşüş yaşadı.

Olumsuz haberlere ek olarak, vatandaşların yoğun protestolarının ardından internetin kapatıldığı Kazakistan’daki dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madencilik merkezinin kısıtlanması da korkuyu artırdı. Bu, Bitcoin ağının genel hash oranında saniyede 205.000 petahash’tan (PH/s) 177.330 PH/s’ye yaklaşık %13,4’lük bir düşüşe neden oldu.

Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz‘a göre, mevcut düşüş düşük hacimlerle gerçekleşti ve önümüzdeki birkaç gün içinde piyasaların hareketliliğini artıracağına inanıyor. Novogratz, büyük miktarda “kurumsal talebin” hazır beklediğini ve Bitcoin’in 38.000 ila 40.000 dolar arasında dibe vurmasının muhtemel olduğunu söylüyor.

Bitcoin‘de ayıların, fiyatı 45.456 dolardan güçlü desteğin altına çekmesiyle aşağı yönlü sert bir kırılma yaşandı. Bu, arzın talebi aştığını gösterir. Yani alıcılar tarafından karşılanamayacak düzeyde ciddi satış geldi. BTC’de 42.500 dolarlık desteğin korunması için cılız bir mücadeleye şahit olduk. Ancak devam eden satışlar fiyatı bir sonraki desteğe 39.600 dolara yaklaştırdı.

Bu düşüş, göreceli güç endeksinde (RSI) oluşan pozitif ayrışmayı geçersiz kıldı. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesine yakın RSI, ayıların fiyatı kontrol altına aldığını gösteriyor. Ayılar eğer 39.600 desteğine ulaşır ve bu setti de yıkarsa 30.000 dolara kadar sert bir çakılma yaşayabiliriz.

Aksine, fiyat 39.600 dolardan yükselirse, boğalar pariteyi tekrar 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) (46.811 doar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Böyle bir hareket, düşüş trendinin sona erebileceğinin ilk göstergesi olacaktır.

Ethereum (ETH)

ETH, 20 günlük EMA’dan (3.756 dolar) düştü ve 4 Aralık gün içi düşük seviyesi 3.503.68 doların altına sarktı. Bu, ayıların fiyatı kontrol altına aldığını teyit ediyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesindeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 3.250 doların altında tutarsa, düşüş kanalın destek hattına kadar uzanabilir.

Boğalar bu seviyeyi savunmaya çalışacak ve fiyatı kanalın direnç çizgisine itecek. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde bir değişikliğin sinyalini verecektir. Alternatif olarak, ayılar fiyatı kanalın altına düşürürse, ETH/USDT çifti 2.652 dolarlık güçlü desteğe düşebilir.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), güçlü psikolojik desteğin, 500 doların altına düştü. Takip eden satışlar, fiyatı 435,30 dolardan bir sonraki desteğe çekti. Fiyat mevcut seviyeden sıçrarsa, BNB/USDT çifti, ayıların sert bir direnç oluşturması muhtemel olduğu yere, 500 dolara yükselebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı satım bölgesindeki RSI, ayıların kontrolü ele geçirdiğini gösteriyor.

435,30 dolarlık destek kaybedilirse parite düşüşünü 392,20 dolara ve daha sonra 320 dolara kadar uzatabilir. Fiyat, kanalın üzerinde kırılır ve devam ederse, bu olumsuz görüş reddedilecektir. Böyle bir hareket, 575 dolara olası bir hareket için kapıları açabilir.

Ripple (XRP)

XRP, 0,75 dolarlık desteğin altına düştü ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların bu düşüşü satın aldığını gösteriyor. XRP/USDT çifti bir Doji şamdan deseni oluşturdu ve boğalar şu anda fiyatı 0,75 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Eğer bu bölge altında kapanışlar devam ederse düşüş devam eder ve 0,60 dolar seviyeleri görülebilir.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi hareketli ortalamaların üzerine taşımaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, satış baskısının azaldığını gösterecektir. Parite daha sonra 1 dolara yükselebilir.

kripto para