EUR/USD, 1,1370 seviyesi yakınlarındaki aylık zirvelerinden geri çekildi ancak 1,1300 seviyesi üzerinde destekli kalmayı sürdürüyor

telegram

EUR/USD paritesi, çarşamba günü 1,1370 seviyesinin hemen altında ayın en yüksek seviyelerine ulaşmasının ardından son işlem aralığına geri çekildi. Parite, seansın başında 1,1300 seviyesi civarındaki 21 günlük hareketli ortalamasını test etti, ancak o zamandan beri 1,1330 civarına doğru yükseldi. Piyasaların bu hafta daha çok tatil modunda olduğu göz önüne alındığında, paritenin aralık ayındaki 1,1240-1,1360-işlem aralığının üzerine çıkamaması çok şaşırtıcı görünmüyor. Birçok Avrupa ülkesi için perşembe yılın son işlem günü iken, bazı Avrupa ülkelerinde piyasalar cuma günü yarım gün açık olacak.

kripto para robotu

Çoğu FX stratejisti, bu haftaki fiyat hareketlerinin yatay yönlü olmasını bekliyordu. Aralık ayı ABD işgücü piyasası raporunun ve Aralık ABD ISM PMI anketlerinin yayınlanmasıyla işler önümüzdeki haftadan itibaren daha heyecanlı hale gelecek. Ayrıca önümüzdeki hafta, Aralık ayında Euro Bölgesi Tüketici Fiyat Enflasyonu’nun ön tahmini de yayınlanacak. Euro Bölgesi toplu rakamlarının açıklanmasından önce ülkeler tek tek raporlarını yayınlayacak ve İspanya ön rakamları halihazırda yayınlandı. Perşembe sabahı yayınlanan veriler, İspanya’da yıllık TÜFE oranının bir önceki aydaki %5,5’ten bu ay %6,7’ye yükseldiğini ve %5,8’e yükselme beklentilerinin oldukça üzerinde olduğunu gösterdi.

kripto para