Dogecoin Topluluğundan Örnek Davranış! İşte Ayrıntılar

telegram

Dogecoin (DOGE) topluluğu, hem sayı hem de etki alanı olarak büyürken, bir yandan da örnek davranışlara imza atıyor.  

kripto para robotu

Dogecoin Vakfı: Daha temiz bir dünya için el ele!

Tarihe bakıldığında, Dogecoin (DOGE) ekibi, kripto para birimi projesi için destek, ticari marka ve yönetişim sağlama misyonuyla 2014 yılında kar amacı gütmeyen bir vakıf ve danışmanlar kurulu olarak Dogecoin’i kurdu. Ne yazık ki, vakıf zamanla işlevini kaybetti. Doge geliştirme ekibi birkaç yıl boyunca sessiz kaldı. Ancak ekip, 2021’de “DOGE Ekosistemini ve topluluğunu desteklemek,  Dogecoin Blockchain’inin geleceğini yönetmek amacıyla, yenilenmiş bir odaklanma ile vakfı yeniden tanıtı. Dogecoin’in yeni kuruluşunda yönetim kurulu danışmanı olarak Vitalik Buterin ve Elon Musk’ın temsilcisi Jared Birchall yer aldı. 

 

Bu gelişmenin sonucu olarak, Dogecoin (DOGE), 2021’den beri TeamSeas, Mr. Beast ve Mark Rober gibi dünyaca ünlü Youtuber’larla işbirliği yaparak, okyanuslardaki çöpleri temizleme misyonuyla dünyanın her yerinde çalışıyor. TeamSeas ve Dogecoin sitesi, dünyayı kurtarmaya yardımcı olmak için 30 Ekim 2021’de yayına girdi. Duyuru, Dogecoin’in resmi Twitter hesabından tweet yoluyla yapıldı. TeamSeas resmi web sitesinde proje için şu sözlere yere verildi: 

DOGE temalı restaurant, büyük ilgi görüyor

Dogecoin çılgınlığı tüm dünyada artarak devam ediyor.ABD gazetelerine haber olan restoran, Blockchain teknolojisini tamamen benimsedi. İşletme Dogecoin ve SHIB başta olmak üzere kripto para ödemelerini kabul ediyor. Restoranın sahibi Ricardo Varona, yerel gazete Tampa Bay Times’a kripto para temalı restoran fikrinin 24 yaşındaki oğluyla yaptığı fikir alış verişi sonucunda geldiğini söyledi. Varona, ” Başlangıçta bu fikir bana biraz çılgınlık gibi geldi. Oğlum sonunda beni ikna etmeyi başardı. Kripto temalı bir restoran açmaya karar verdik” açıklamasını yaptı. İşletmeci, dekor olarak özellikle Dogecoin ve Shiba Inu resimlerini kullanmayı tercih etti.  Özellikle genç müşterilerin restorana ilgisi büyük. Her yaştan insanın uğradığı restoran yemek yenilen bir mekanın ötesine geçerek, kripto para tartışmalarının yer aldığı bir platforma dönüştü.

Yerel gazete Tampa Bay Times tarafından paylaşılan menüde, Dogedog isminde hotdog, “Crypto Cuban”, ve “The Blockchain Club” gibi yaratıcı yemekler yer alıyor. Varona, menünün Latin kültüründen etkilendiğini ve sahildeki Tampa Bay bölgesinde tatil yapan turistlere hitap ettiğini söyledi. The Times’a, restoran özellikle Dogecoin ve SHIB yatırımcıların ilgisini çekiyor. Gazete, şimdiye kadar birkaç müşterinin ödeme olarak kripto para birimleri kullandığını söyledi. Restoran açıldığından beri, insanların kripto araştırmalarına ve Coinbase’de hesap açmalarına yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

kripto para