Dikkat: Dev Altcoin, Kimlik Avı Saldırısıyla Vuruldu!

telegram

Popüler altcoin Solana tehdit altında

Solana (SOL) ağ kullanıcıları bir kez daha güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalmış görünüyorlar. WuBlockchain’e göre, Solana Ağı kullanıcıları, kullanıcılara içerik girişleri sunan ve ardından SOL’lerini çalan web siteleri şeklinde ortaya çıkan bir dizi kimlik avı saldırısına uğradı. SlowMist blockchaini güvenlik şirketinin ifade ettiği gibi, saldırganlar genellikle değiştirilemez token (NFT) kullanıcılarını ve sıklıkla airdrop kullanan ve çeşitli yarışmalara giren yatırımcıları hedefliyorlar. Sanal saldırı süreci şöyle işliyor: Scam sürecinin başında, bilgisayar korsanları, NFT açıklaması ve yarışma ayrıntılarıyla sahte bir sayfa oluşturuyor. Daha sonra, kullanıcılar web sitesine girip işlemi imzaladıktan sonra, cüzdanlarındaki tüm SOL‘ler korsanlar tarafından boşaltılır ve dolandırıcıların adresine aktarılıyor.

kripto para robotu

Solana, ADA ve XRP Önemli Gelişmeleri Duyurdu

Değiştirilemez token (NFT) endüstrisinin, özellikle Solana (SOL) ağında, yatırımcılar için en tehlikeli yer olduğu bildiriliyor. Çünkü, alınan bilgilere göre kripto para piyasasındaki projelerin çoğu, ekosistemi daha fazla geliştirme niyeti olmadan kısa vadeli karlar elde etmeyi hedefliyor. Daha önce, birçok NFT yatırımcısı, oradaki en büyük NFT pazarı olan OpenSea’daki güvenlik sorunlarından kaynaklanan bir dizi saldırı ve istismarın kurbanı oldu. Bilgisayar korsanlarının verdiği zararın yaklaşık 1 milyon dolar değerinde olduğu dile getiriliyor.

OpenSea zor durumda

Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) gibi ağların faaliyetlerindeki hızlı düşüş, özellikle NFT endüstrisinin perakende yatırımcılar arasındaki popülaritesinin düşmesine bağlı. OpenSea, son 30 gün içinde işlem hacminin yaklaşık %50’sini şimdiden kaybetti. OpenSea, NFT’ler için bir pazar yeri. 20 Aralık 2017’de Devin Finzer ve Alex Atallah tarafından New York’ta kuruldu.

Ünlü NFT Pazarı Saldırı Altında
kripto para