Analistler: Altın İçin Bu Gelişmelere ve Seviyelere Dikkat Edin!

telegram

ABD, Rusya’nın petrol üretimine yaptırım uygularken, Başkan Joe Biden bazı Avrupa ülkelerinin aynı şeyi yapmayacağını kabul etti. Altın piyasası da ABD’deki tırmanışın ardından henüz yeni bir ivme görmüyor. Piyasa zaten büyük ölçüde açıklamayı fiyatladı. Spot altın fiyatları, Salı günü 2.074,6 dolar ile yeni rekor seviyelere ulaştıktan sonra, Çarşamba günü yazının yazıldığı sıralarda, %1,90 düşerek 2.009 dolar seviyesine geriledi.

kripto para robotu

Analistler, Doğu Avrupa’daki savaşın finansal piyasalarda daha fazla kaos yaratması nedeniyle altın fiyatlarının iyi durumda kalmasını bekliyorlar. ABD’deki tırmanış muhtemelen enflasyon baskılarını artıracak ve halihazırda rekor seviyedeki benzin fiyatlarını daha da yukarı çekecek.

Joe Biden, Amerikalı tüketicileri Rusya’nın Ukrayna’daki savaşını durdurmanın bir bedeli olacağı konusunda uyardı. Rusya’nın işgalinden bu yana ABD’de benzin fiyatlarının 75 sent arttığını kaydetti. Biden, “Bu eylemle gaz fiyatları daha da yükselecek” dedi.

altın

 

“Altın boğalarının ellerinde lehlerine çalışacak bir as var”

Comex altın Salı sabahı, yakın vadeli işlemler bazında 2.074,60 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Bir önceki rekor, 2020 yılının Haziran ayında 2.063,00 dolardan kırılmıştı. Kıdemli piyasa analisti Jim Wyckoff’a göre, sarı metalin yeni zirvelere ulaşmasıyla, traderlar yakın vadede daha büyük günlük fiyat hareketleri bekleyebilirler. Analist, altın traderlarının, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili son haberlere tepki vermeye devam edeceğini belirtiyor.

kripto para